O terapeutce

    Jmenuji se Jana Šlégrová a psychologii jsem vystudovala na Fakultě sociálních studií v Brně.

    V průběhu studia jsem absolvovala praxe v různých oblastech (v psychiatrické léčebně, pedagogicko-psychologické poradně, v oblasti vzdělávání zaměstnanců) a také mimoškolní vzdělávací akce (seminář v Gestalt terapii a systemické terapii, psychoterapeutické konference atd.).

    Po ukončení studia se vzdělávám dále. Absolvovala jsem výcvik v telefonické krizové intervenci a pracovala jsem jako konzultant na Lince bezpečí v Praze. Prošla jsem kurzy psychorelaxačních technik a práce s agresí u dětí; komunikačních a výchovných přístupů (Respektovat a být respektován - autoři Nováčková, Nevolová, Kopřivovi) a kurzem Filiální terapie. Účastním se psychoterapeutických konferencí a workshopů.
V roce 2013 jsem ukončila čtyřletý komplexní psychoterapeutický výcvik v systemickém přístupu "Umění terapie" (Institut pro systemickou zkušenost, Praha).

    Přes 2 roky jsem pracovala v Pedagogicko-psychologické poradně (psychologická diagnostika a poradenství, práce s dětmi, rodiči a učiteli). Přes rok potom v krizovém centru pro děti, dospívající a rodinu, a s obětmi domácího násilí. Od roku 2010 provozuji soukromou praxi.