O terapeutce

    Jmenuji se Jana Šlégrová a psychologii jsem vystudovala na Fakultě sociálních studií v Brně.

    Po ukončení studia se vzdělávám dále. Absolvovala jsem výcvik v telefonické krizové intervenci a pracovala jsem jako konzultant na Lince bezpečí v Praze. Prošla jsem kurzy psychorelaxačních technik, komunikačních a výchovných přístupů (Respektovat a být respektován - autoři Nováčková, Nevolová, Kopřivovi) a kurzem Filiální terapie. Průběžně se účastním různých odborných workshopů, pravidelně využívám supervizi.
V roce 2013 jsem ukončila čtyřletý komplexní psychoterapeutický výcvik v systemickém přístupu "Umění terapie" (Institut pro systemickou zkušenost, Praha).
V roce 2021 jsem ukončila výcvik v metodě EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), která se zaměřuje na zpracovávání traumatických/emočně zatěžujících událostí v životě člověka.

    Jsem členem Českého institutu pro psychotraumatologii a EMDR (ČIPE) a Českomoravské psychologické společnosti.

    Přes 2 roky jsem pracovala v Pedagogicko-psychologické poradně (psychologická diagnostika a poradenství, práce s dětmi, rodiči a učiteli). Přes rok potom v krizovém centru pro děti, dospívající a rodinu, a s obětmi domácího násilí. Soukromou praxi provozuji od roku 2010. V posledních pěti letech spolupracuji se sociální službou pro lidi s duševním onemocněním.